Авіапаливозабезпечення – важливий сегмент безпеки польотів (2017-12-19)

14 грудня 2017 року на базі Державного музею авіації України відбулося засідання комітету авіапаливозабезпечення Асоціації «Аеропорти України» цивільної авіації (ААУЦА), де було розглянуто давно назрілу та не впроваджену до кінця тему: “Стан нормативно-правового та технічного забезпечення технологічних процесів авіапаливозабезпечення”.

 

У засіданні комітету взяли участь представники Державіаслужби, Держметстандарту, Національного авіаційного університету, заступники керівників авіапідприємств, начальники підрозділів, фахівці служб авіапаливозабезпечення аеропортів України, паливозаправних компаній, авіакомпаній, іноземні представники виробників спецобладнання для технологічних процесів авіапаливозабезпечення.

 

ТОВ «ЗАПОРІЖХЕНДЛІНГ» на засідання було представлено генеральним директором Павелко В.Ю., начальником комерційної служби Павелко А.Ю. та заступник головного інженера – начальником складу ПММ Короваєм О.Г.

 

На засіданні комітету було розглянуто ряд питань стосовно забезпечення аеропортів нормативно – технічною документацією та регуляторними актами, метрологічне забезпечення обладнання, яке застосовується в процесах, новітні технології та сучасне обладнання компанії “Альфонс Хаар” в паливному комплексі, якісна очистка палива за технологіями компанії “Фауді” на всіх етапах авіапаливозабезпечення.

 

У своєму виступі, щодо введення в дію Постанови КМУ №891 від 22.11.2017р. стосовно “Порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників і рівнемірів рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв’язку” генеральний директор ТОВ «ЗАПОРІЖХЕНДЛІНГ» Павелко В.Ю. відзначив, що Постанова готувалася ДФС без погодження з експлуатантами та не враховує стан інфраструктури паливних складів, в тому числі – регіональних аеропортів, потребує уточнення та доопрацювання.

 

Був зроблений аналіз нормативно – правових актів, які забезпечують технологічні процеси паливозабезпечення від отримання авіаційних ПММ до заправки в повітряне судно та відповідність їх європейським стандартам. Розглянуто напрямки розробки уніфікованих документів для авіапідприємств, а також наявність в европейському співтоваристві нормативних і правових актів, якими керуються експлуатанти при виконанні цих процесів.

 

На засіданні комітету було прийнято рішення:

  1. Звернутися до Міністерства Інфраструктури та Державіаслужби щодо створення окремого підрозділу ПММ, який би опікувався питаннями підтримки експлуатантів, інспектування та організації розробки і впровадження нормативно- правових актів з забезпечення авіаПММ.
  2. Для методологічної підтримки аеропортів звернутися листом до Державіаслужби з пропозицією – передбачити у планах питання участі інспекторів Державіаслуби під час проходження аеропортом (Паливозаправних компаній) аудиту фахівцями авіакомпаній.
  3. Керівництву комітету надати пропозиції щодо організації ААУЦА семінару за темою: метрологічне забезпечення паливозаправних комплексів авіапідприємств України.

image-0-02-05-bca3fad394eefda73f52c55b32c67abc8aa049b3588eacbfe611fade74fcb7f5-V